Doğum Haritasında 12. Ev

Doğum Haritasında 12. Ev Ne Anlama Gelir.

12. Ev Konuları.

12.ev: Gizli düşmanlıklar, kıskançlıklar, iftiralar, acılar, kapalı yerler, hastaneler, hapishaneler, mahkumlar, sürgüne gönderilenler, alt tabaka işler, düşük pozisyonlar, perde arkasından çalışmak, gizli aktiviteler, herkesle paylaşılmayan özel şeyler, başka insanların farkında olmamak, zorluklar, kendi kendini tüketmek, geçmiş eylemlerin acısını çekmek, karmanın yoğunluğu, anne karnı, endişeler, sırlar, yanlışlıklar, hatalar, aldatıcı şeyler, üst bilinç.

Kötü şans evi olarak bilinen 12. eve yerleşmiş olan gezegenler, doğalarına ve açılarına göre hayatımızda en büyük problemleri çıkarma potansiyeli olan evdir. 12. eve yerleşmiş olan gezegenlerin kontrol dışı faktörlere, perde arkasında dönen gizli olaylara sebep olması 12. evin yükselen derecesini görmemesinden kaynaklanır bu yüzden arkamızdan dönen ve bizim farkedemediğimiz her türlü olay 12. ev ile ilgilidir. Egonun çözüldüğü yerdir ve harita sahibinin 12. evinin kaderine iradesi ile engel olabilmesi mümkün değildir. 12. evde yerleşmiş gezegenler, yaşayarak ve bedel ödeyerek temizlememiz gereken kötü bir karma ile dünyaya geldiğimizi gösterir. Ruhumuzun hangi olaylar sebebi ile hapsolduğunu ve ruhsal ilerlemenin hangi bedelleri ödeme karşılığında gerçekleşeceğini gösterir. 

12. ev dış dünyadan çok, iç alemi gösterir ve nefsimizle zit olan ruhumuzun tekamülü karşılığında benliğimizin ve egomuzun pek de hoşlanmayacağı olaylara sebep olur. Genel olarak 12. evde çekilen acılardan kişi ruhsal olarak genişlemiş ve temizlenmiş olarak çıkar. Hastaneler, hapishaneler, kronik hastalıklar ve ciddi kayıplar gibi insanın hem fiziksel hem de duygusal yönden kısıtlandığı, adeta içine dönmesi için, teslim olması ve egosunun çözülebilmesi için başka yol bırakmayan hayat temalarını temsil eder. 12. eve yerleşmiş olan gezegenin doğası, açıları ve gücü yine bu kısıtlanmanın ne kadar zorlayıcı olup olmayacağını gösterir. 12. evdeki gezegenler hangi evleri yönetiyorsa ve hangi evlerdeki gezegenlere zorlu açılar yapıyorsa problemlerin asıl kaynağı ve sebebi ile ilgili bilgiler verir. 12. eve gelen olumlu açılar dahi negatif enerjinin daha rahat akışını gösterdiği için (özellikle 120 derece) yine zorlu olaylara sebep olabilmektedir. En büyük problemi ise 12, 4, 8 evler arasına yerleşmiş olan büyük üçgende aramalıyız.

Muallakta kalan, netleşemeyen, belirsiz durumlar, gizlediğimiz, izole olduğumuz, etraftan uzaklaşıp içimize kapandığımız olaylar 12. ev ile ilgilidir ve özellikle 12. evine fazla gezegen yerleşmiş olan kişiler fazla içe dönük, yanlız kalmak isteyen, kendini toplumdan uzaklaştıran melankolik bir yapıda olabilir, meditasyon ve içsel çalışmalar gibi ruhsal alanlara yönelebilirler. 12. evinde fazla gezegeni olan kişiye hayat, egosunu yenebilmesi için bazı şeyleri bırakmayı, kaybetmeyi ve vazgeçmeyi öğretir.

Ortaya çıkmamış sırlar, gizlediğimiz ya da bizden gizlenen sırlar ve geçmiş hayatın bilinçaltı olması sebebi ile ödenmesi gereken karma yine 12. ev konusudur. Geçmiş hayatta çözülememiş ve bu hayatta çözülmesi gereken duygusal birikimler, olaylar aracılığı ile su yüzüne çıkar ve karmik temizlenme sonucu tekamül gerçekleşir. Bu yönü ile 12. ev, ruhun yolunda ilerlemesini engelleyen taşların temizlenmesi için yaşanması gereken olayları anlatır.

12. eve yerleşmiş olan gezegenler bir sis bulutunun altına gizlenmiş gibidir ve kişi bu gezegenin temsil ettiği konuları farkedemediği için yansıtamayabilir. Aldatıcı ve yanıltıcı durumlar, gizli tutulan, dışarıya yansıtılmayan ve başkaları tarafından farkedilemeyen şeyler 12. ev konusudur. Venüs 12. evde ise, kişi gizli ilişkiler ya da bir türlü gerçeğe dönüştürülemeyen platonik ilişkiler yaşamaya yatkındır. Merkür 12. evde ise kişi düşüncelerini diğer kişilerden saklamaya eğilimli olduğu gibi, çoğunlukla fikirleri ve düşünceleri konusunda kendi bile emin olamayabilir. Merkürün bu yerleşimi kişinin psikolojik problemler yaşamasına sebep olabilir. Mars 12. evde ise kişi öfkesini içinde tutan, dışarıya patlayamayan ve içeriden kendine zarar veren bir yapıda olabilir.

12. ev kişinin iç dünyasıdır ve geçmiş hayattaki durumu hakkında bilgi verir. Jüpiter 12. evde ise iç dünyası zengin ve geçmiş hayatta filozofik ya da inançlı biri olduğunu gösterir. 

12. evde yerleşmiş olan gezegenler kişinin gizli düşmanlar ve hayatında arkasından iş çeviren kişiler hakkında bilgiler verir. İyicil gezegenler kişiyi gizli düşmanlardan korur. 12. evin boş olması ve yöneticisinin ve açılarının da iyi durumda olması ise, bu tür konuların kişinin hayatında olmayacağını gösterir. 

12. evde yerleşmiş olan gezegenlerin enerjisi kendimizi kaybetmemize, egomuzun çözülmesine, yaratıcı ile bütünleşip onda çözülüp yok olmamıza sebep olacak olaylara sebep olur. Bu yönü ile kayıplar evidir ve egomuzun tahammülü, direncimiz oranında zorlanmak mecburiyetinde kalır. Kişiye duygusal ya da fiziksel olarak hapsolmuşluk hissi veren ve kısıtlanmasına sebep olan deneyimler yaşatır. 12. evdeki gezegen hangi evleri yönetiyorsa ve hangi evlerdeki gezegenlere açı ile bağlanıyorsa o ev konuları ile ilgili kayıp ve zorlanma söz konusudur.

Genel.

Genel olarak 12. ev teslimiyettir. Kişiyi görünen gerçekliğin dışına çıkarma potansiyeline sahiptir. 12. evdeki gezegenlerin açılarının olumlu ya da olumsuz olmasına bağlı olarak bu bazen zorlu bir olay sonucunda kişinin içsel alemini keşfetmesini, ruhsal olarak gelişmesini ve ruhunun gelişmesini engelleyen karmik yüklerinden kurtulmasını anlatabileceği gibi, gerçeklerden kaçma yoluna ve içine düştüğü boşluğu kendine zarar verici seçimlerle doldurmaya çalışmasını da anlatabilir.

 

Be the first to comment

Bir Cevap Yazın