Doğum Haritasında 11. Ev

Doğum Haritasında 11. Ev Ne Anlama Gelir.

11. Ev Konuları.

11.ev: Geleceğe yönelik umutlar, beklentiler, sosyal çevre, gruplar, kalabalık ortamlar, sosyal yaşam, yardımlar, dış faktörler, politika, umulmadık iyi şans ve kazanımlar, kişini  aksiyonlarında ona yardımcı kişiler, profesyonel girişimlerin parasal destekler.

11. eve yerleşmiş olan gezegenler bizim geleceğe yönelik umutlarımıza bizi nelerin ve kimlerin götüreceğini gösterir bu yüzden bu ev umutlar evi olarak adlandırılır. İçinde olmaktan mutluluk duyduğumuz ortamları gösterir.

Sosyal çevre ve arkadaşlar 11. ev ile ilgilidir bu yüzden 11. evinde fazla gezegeni olan kişiler ise, daha kollektif bir yapıya sahiptir ve çoğunlukla ekipçe yapılan işlerde yer alır. Yine bu ev işten elde edilen gelirleri de temsil ettiği için 11. evde yerleşmiş olan gezegenler, 11. ev yöneticisi ve bunların yaptığı açılar kişinin mesleğinden elde ettiği kazançlar hakkında da bilgiler verir.

11. eve yerleşmiş olan gezegenlere bakarak kişinin sosyal çevre ve arkadaş ortamının nasıl kişiler tarafından oluştuğunu ve kişinin sosyal çevresinde ve arkadaş ortamında nasıl bir yapıda olduğunu anlayabiliriz.

Jüpiter 11. evde ise kişinin oldukça geniş ve ona fayda veren bir sosyal çevresi olabilir ve mesleğinden fazla para kazanma şansı elde edebilir.

Satürn 11. evde ise sosyal çevreyi oldukça daraltabilir, kişi çok fazla arkadaş seçiyor ve herkesle çok iç içe olmaktan hoşlanmıyor, mesafeli davranıyor ve daha az ve öz arkadaş istiyor olabilir. Kişi arkadaş ortamında olgun davranıyor ve yine sosyal çevresi olgun yapıdaki kişilerden oluşuyor ve arkadaş çevresinden fazla fayda göremiyor ve onlar tarafından kısıtlanıyor olabilir.

11. ev, evler arasında en şanslı ev olarak kabul edilir. Bunun sebebi ise herşeyin kaynağı olan dileklerin gerçekleşmesini temsil etmesidir. Hayatın bize hak ettiğimiz şeyleri vermesi, umut ettiklerimize, hedeflerimize ulaşabilmemiz, dileklerimizin gerçekleşmesi ve yaratıcıdan gelen lütuflar bu evin kapsamına girer. Belki geçmişte yaptığımız bir yardım hatırına, belki ettiğimiz bir dua hatırına, belki de çektiğimiz bir sıkıntının karşılığında hiç beklemediğimiz anda ayağımıza kadar gelen şanslardır 11. ev. 

11. evdeki gezegenlerin yönettiği evler ya da 11. ev yöneticisinin bulunduğu ev, bu şans fırsatlarının hayatımızın hangi alanı aracılığı ile bize geleceğini gösterir. Yine bu gezegenlerin doğaları, asaleti ve aldığı açılar ise bu şansların değerini ve hayatımızın hangi alanları ile bağlantılı olduğunu gösterir. 

11. evdeki gezegenlerin yönettiği evler ya da 11. ev yöneticisinin bulunduğu ev, bu şans fırsatlarının hayatımızın hangi alanı aracılığı ile bize geleceğini gösterir. Yine bu gezegenlerin doğaları, asaleti ve aldığı açılar ise bu şansların değerini ve hayatımızın hangi alanları ile bağlantılı olduğunu gösterir. 

Genel.

Genel anlamı ile 11. ev umuttur. Kişinin kalbinden çıkan enerjinin dozunu ve kendisinden çok başkaları için yaptıklarını gösterir bu yüzden 11. ev tam bir kelebek etkisidir. Kalbin enerjisi ne kadar yüksekse umut o kadar çoğalır ve umut ne kadar yüksekse lütuf kapısı o kadar açıktır.

Be the first to comment

Bir Cevap Yazın