Zamanda Geriye Yolculuk

Zamanda Geriye Yolculuk.

Ne yaptığımız, ne şekilde yaptığımız ve ne kadar emek verdiğimiz bazen o şeyi doğru zaman ve doğru yerde yapmış olmaktan daha önemsiz olabiliyor. 

Kişisel gezegenler olan  merkür, venüs ve mars retro iken doğmayı seçmiş olan bir kişi, geçmiş hayatlarda yaşadığı bazı derin yaralar bırakmış olan olaylar sonucu karmik yük denilen yerleşik sabit düşünce kalıpları ile dünyaya gelmiş olabileceğini düşündürür. 

Kişisel gezegenlerin retroları, kişinin karakteristik yapısına yansıyıp, daha çok hayatındaki diğer kişiler ile bir takım yıpratıcı problemler yaşamasına sebep olabilecek olaylara dönüşürken, daha ağır gezegenler olan jüpiter, satürn, uranüs, neptün ve pluton'un retroları ise, daha ruhsal alanda açığa çıkıp, kişinin iç dünyasında yaşadığı, ruhunun serbest kalmasını engelleyen ve kişinin kendi içinde kendisiyle yaşayabileceği bir iç catışmayı gösterebilir.

Her iki koşulda da geçmiş hayatlarda yaşanmış ve unutulmuş olan anılar vardır fakat hissedilen duygular bilinç altına kaydedilmiştir.

Hiç bir yakınını kaybetmemiş olan bir insan kaybetme korkusu yaşayabilir mi? Hiç boğulmamış bir kişi boğulma korkusu yaşayabilir mi? Ya da yükseklik korkusu, kapalı yer korkusu, belki yanlızlık, belki terkedilme korkusu. Bunların nasıl oluştuğunu biraz düşünmemiz gerekiyor.

Deneyimlemediğimiz bir olay sonucu hissedilen duyguyu tanıyabilirmiyiz? ve dolayısı ile hissedebilirmiyiz? Bu yüzden geçmiş hayatlarımıza dair en büyük ip uçları aslında korkularımızda gizlidir. Anılar vardır unutulmuş… Duyguları kalmıştır yalnızca. Belki ararız hayatımız boyunca bir şeyleri, birilerini. Kimi ve neyi aradığımızı bilmeden. His kalmıştır yalnızca elimizde. O hissi tekrar yaşamak için yaşarız. Ya da kaçarız bir şeylerden belki bir ilişkiye başlayamayız bir korku hissederiz ama sebebini bilmeden. Acısı kalmıştır yalnızca…

Geçmiş hayatımızın 8. evi, bu hayatımızın 12. evi olma olasılığı yüksektir. Öldüğümüz an, dünyaya ve bedene ait olan zaman ve mekan kavramı kalkmıştır .Ruh ise, tekamülüne kaldığı yerden devam etmek zorundadır.

Her şeyin başlangıcı sonunun aynısıdır.

Zihinler sıfırlansa ve yaşananlar unutulsa da hissedilenler ruha kaydedilmiştir. 

Retro  bir gezegenin haritamızdaki asaleti ve açıları çok önemlidir. Retro bir gezegen asaletli ya da yönetici olduğu bir burçta ise ve açıları da iyi ise, zarar verici olmaktan çok, geçmiş anılarımızın bu hayatımıza aydınlatıcı bir ışık tutması ihtimalini düşünebiliriz. Fakat zararlı ya da düşük olduğu burçta yerleşmişve zararlı açılar yapmış retro bir gezegeninağır bedeller ödetebileceğini de düşünebiliriz.

Kişisel gezegenlerdeki en büyük karmik olaylara, retro gezegenin progres haritadaki retro süresinin bitip, ileri harekete geçtiği an ile, doğum anındaki yere tekrar gelene kadar geçirdiği süre sebep oluyor. 

Merkür retro ise; kişi, düşünce ve algıyı içselleştirme eğilimindedir ve öğrendiği bilgiyi hatırlıyor hissi, bilgiyi geçmiş hayatlarda öğrendiği bilgilerle bütünleştirme, bağlayabilme, düşünceleri dışa yansıtmama, kendini ifadede zorlanma, geçmiş hayatlardaki kardeşlerle yine birlikte olma, kardeşlerle çözümlenmemiş, sonuçlanmamış karmik problemler olabilir. 

Kişide, yanlış anlaşılma endişesi ortaya çıkabilir, Geçmiş yaşamlarda sözleri yüzünden küçümsenmiş ya da kendini ifade etmesine izin verilmemiş olabilir. Bir başka ihtimal ise, pişman olacağı cümleler kurmuş, sözleri ile bir başkasına zarar vermiş olabilir ve şu anda yanlış bir şey söylemekten korkar gibidir. Yakın çevresindeki kişiler sebepsiz yere eleştirmiş, fikir ve düşünceleri küçümsenmiş kişi kendini fikir ve düşüncelere kapatmış olabilir. Geçmiş hayatında bilgi ve iletişimi yanlış kullanmış, belki de yerine getiremediği sözler vermiş ya da büyük iddialarda bulunmuş olabilir. 

Olumlu yerleşim ve açılara sahip olan bir retro merkürde kişi, geçmiş hayatlarda öğrendiklerini içgüdüleri ile bu dünyaya getirmiş gibidir. Kendi içinde keşfetmesi gereken içgörü yeteneği vardır. Diğer kişilerden farklı fikir ve düşünce tarzına sahiptirler.

Venüs retro ise; Geçmiş hayatlardan ilişkiler ile ilgili travmatik ve acı veren anılar, bitmemiş ilişkiler ve ödenmesi gereken karmik yükler ile dünyaya gelmiştir. Geçmişte yaşadığı bazı olaylar sonucu, ilişkiler ile ilgili bazı yerleşik düşünce kalıpları ile doğmuştur. Bu kalıplar, ilişkiler alanında kişiler tarafından yanlış anlaşılmalara sebep olabilir. Diğer kişiler tarafından çoğunlukla anti sosyal, soğuk, içe dönük ve duygusuz olarak adlandırılan bu kişilerin ortak noktası bir venüs retro zamanı doğmuş olmalarıdır. 

Bu kişiler sevgiyi içselleştirirler. Kişiler tarafından sevilmediklerini düşünmeleri belki de kendilerini sevilmeye değer görmemeleri ve toplum tarafından dışlanmışlık hislerinin altında geçmiş yaşamlardan kalmış anılar ve bilinçaltlarına yerleşmiş kalıplardan kaynaklanır.

Hayatlarındaki bazi kişileri geçmiş yaşamlarından getirmişlerdir. Karmik ilişkiler yaşarlar ve retro venüs 7. ev yöneticisi ise ya da 7. ev yöneticisi ile bağlantısı varsa karmik evlilikler yaşayabilirler. 

Mars retro ise; Mars, agresyon, enerji, güç ortaya koyma ve mücadele temsilidir. Retro mars ise bu enerjinin daha çok içselleştirilmesini ve dışarıya yansıtılamamasını anlattığı gibi bu enerji başka yönlere de yansıyabileceği için, son derece tehlikeli sonuçlara sebep olabilir. Dışarıya yansıtılamayan enerji zaman zaman öfke patlamalarına sebep olabileceği gibi, fiziksel rahatsızlıklara da sebep olabilir.

 

Be the first to comment

Bir Cevap Yazın