Doğum Haritasında 9. Ev

Doğum Haritasında 9. Ev Ne Anlama Gelir.

9. Ev Konuları.

9.ev: Dinsel konular ve kişiler, uzun yolculuklar, uzak yerler, ruhsal konular, yüksek eğitim, bilimsel konular, yabancılarla bağlantılar, dış ticaret, ihraç, astroloji, öngörüler, rüyalar, yayıncılık, araştırma, hukuksal konular, mahkemeler, geliştirilmiş kabiliyetler, yabancı dil, bilgelik, yüksek bilinç, hayat görüşü, fikirler, ikinci eş, ilahi konular, inanç, hakikat bilgisi, ilim.

9. ev kişinin maneviyatı, felsefik yönü, vizyonu ve yüksek idealleri ile ilgilidir. 8. ev ile bireysel egonun ölümü gerçekleşmiş manevi, içsel ve ruhsal aleme 9. ev ile geçiş yapılmıştır. Nefsi istekler ve arzulardan çok bu ev dualar, rüyalar, ilhamlar, felsefe, inanç ve soyut konularla ilgilidir.

Kişinin inançlarının ideallerinin ne kadar geniş yada kısıtlı, zihninin ve ufkunun ne kadar geniş yada dar olduğu yani manevi enerjisinin ne kadar yüksek ya da düşük olduğu, yaratıcıyı ne şekilde tanıdığı ve onu ne şekilde yansıttığı 9. evdeki gezegenler, 9. ev yöneticisi ve 9. evi kesen burç doğasındadır.

Kişinin bilgiyi almaya ne kadar müsait olduğu, zihninin ne kadar geniş olduğu, ne tür bilgiyi aradığı ve aradığını nerede bulduğunu, dışsal yolculuk yönü ile hayatın keşfi ve içsel yolculuk yönü ile ruhun keşfini anlatır.

Bireysel evlerin bittiği ve toplumsal evlerin başladığı yerdir. 9. evde bireysel egodan çok toplumsal ego vardır ve kişi yine de tam anlamı ile çözülmüş ve bütünün içinde kaybolmuş değildir fakat bunun bilgisini bu alanda öğrenir. 9. ev kişinin hem dünyevi hem de ruhsal anlamda eğitildiği yerdir. Evrensel bilgiyi algılayabilme kapasitesidir.

Malefik gezegenler 9. evde ise kişi yüksek eğitim, inanç, vizyon ve yüksek algı ile ilgili problemler, kısıtlanmalar ve zorlanmalar yaşayabilir. Özellikle mars ya da satürn 9. evde ise kişi yükseköğretimi tamamlamakta zorlanma yaşayabilir, ya da bitirebilmek için çok fazla çalışması ve çok fazla emek vermesi gerekebilir. Merkürün 9. evde yerleşmesi ise yine yayıncılık, akademisyenlik, gazetecilik ve özellikle yazarlık ve yazma yeteneği konusunda bilgiler verir. 

9. evdeki benefik gezegenler ise kişinin hem ruhsal hem ilahi hem de hayat yolculuğunda geniş bir algı kapasitesine sahip olduğunu ve bunun sonucunda kendini maksimum seviyede geliştirebilme şansı elde edebileceğini gösterir. İyi bir eğitim hayatını zorlanmadan bitirme şansı bulabilir. Özellikle jüpiter 9. evde ise kişinin bakış açısı çok çok geniştir uçsuz bucaksız bir ufku gösterir. Engelleri, sınırları yoktur ve o yalnızca inanır, inandığı şeyin peşinden gidebilir.

Venüs ise sevgiyi klavuz etmiş birini gösterir, sevginin peşinden gider, kendini sevgide bulur, seyahat sırasında ya da yurtdışında aşık olma ihtimali yüksektir. Yine gezmekten ve seyahat etmekten keyif alan bir yapısı vardır.

9. ev bilginin hangi çeşidini aradığımızı ve hangi tür bilginin peşinden gittiğimizi anlatır. Neptün 9. evde ise, kişinin zihinsel algısı spritüel bilgiyi almaya daha müsait anlamına gelir yani kendini spritüel bilgide bulduğunu, belki de spritüel bilginin onu tam anlamı ile yansıttığını hissedebilir. 9. ev ruhun gıdası ve hayat yolunu aydınlatan fener gibidir. Ve dünyadaki herkes aslında birşeylerin peşinden gider ve kendini aradığı şeyde bulur.

9. ev uzak yolculuklardan, kişinin ufkunu genişleten, ona birseyler katan ve öğreten seyehatlerden sorumludur bu seyehatler içsel ya da dışsal olabilir. bu yüzden en hızlı hareket eden ay, 9. evde ise, dışsal yönden düşünecek olursak, çok sayıda seyahat eden bir kişiyi gösterir ve bu seyehatler kişinin ihtiyacı haline gelmiş olabilir. Aynı zamanda 9. eve yerleşmiş olan Ay, hangi evi yönetiyorsa kişinin bu seyehatlerine hayatın hangi alanının sebep olduğunu da anlayabiliriz. Örneğin 10. evi yönetiyorsa bu mesleği yüzünden seyehat ettiğini anlatır. İçsel yönden düşünürsek, içgüdüsel olarak manevi yönüne ve öğrenmeye çekilen birini görebiliriz.

Genel.

En temel anlamı ile 9. ev, yanlızca öğrenmek için dünyaya gelmiş olan insanın ruhsal gıdasıdır. Bedeni dahil bütün sahip olduğu şeyleri geride bırakır fakat bilgi ruha yüklenir. 9. ev ise kişinin kabının ne kadar geniş olduğunu ve ruhsal yönünün ne kadar genişleme kapasitesinin olduğunu gösterir.

Be the first to comment

Bir Cevap Yazın