Doğum Haritasında 7. Ev

Doğum Haritasında 7. Ev Ne Anlama Gelir.

7. Ev Konuları.

7.ev: Ortaklık, evlilik, açık düşmanlar, mücadele ve tartışmalar, yarışmalar, kavga, rekabet, ortaklar, eşin fiziksel varlığı, kontratlar ve anlaşmalar, danışmanlık, davalar, 

Köşe evlerden biri olan 7. evdeki gezegenlerin enerjileri daha güçlü çıkar bu yüzden bu evdeki gezegenlerin özellikleri kişinin hayatında daha fazla farkedilir ve görünür. Örnek olarak, güneş 7. evde yerleşmişse(köşe evlere) kişinin kendini tanıtma potansiyeli daha yüksektir.

7. evin başlangıç noktası, alçalan ya da descendant olarak ta adlandırılır ve yükselen derecesinin 180° karşısında yer alır bu yüzden 1.ev nasıl ki "ben" demekse 7. ev de "sen" demektir. Bizi tamamlayan, bizde olmayan gölge yönümüzdür. Bu yüzden 7. evimizi kesen burçlara karşı bir çekim hissederiz ve yukarıda geçen diğer manalara da gelmekle birlikte en çok evlilik evi olarak adlandırılır. 7. evimizi kesen burç karakterindeki kişilerle iki yarımın birleşip bir bütünü oluşturması gibi tamamlandığımızı hissederiz. Astrolojide 1 yıldan uzun süren ilişkiler evlilik olsun ya da olmasın 7. ev kapsamına girmektedir.

Birden fazla evlilik olduğu takdirde, 7. ev ilk evliliği yada 1 yıldan uzun süren ilişkiyi gösterir. Diğer evliliklerde ise ev türetme tekniği ile 9. ev ikinci evliliği, 11. ev üçüncü evliliği gösterir. Bu teknikle 3 ev sayarak istediğimiz kadar çoğaltabiliriz.

Kişinin evlilik hayatında ve 1 yıldan uzun süren ilişkilerinde sergilediği karakter, daha çok 7. evindeki burç doğasındadır. Bu yüzden dışarıya gayet otoriter ve sert görünen kişilerin genelde eşlerine karşı çok merhametli ve yumuşak bir tavır segilediğini, dışarıda yumuşak ve uzlaşmacı tavır sergileyen kişilerin ise eşlerine karşı oldukça sert olabildiğini görürüz. 

7.evde yerleşmiş gezegenler, 7. evi kesen burç ve yöneticisinin durumu, kişinin evliliğinin nasıl olacağı, kaç evlilik yapacağı, boşanma, ayrılık olup olmayacağı ve eş ile hayatın hangi alanında tanışılacağı hakkında bilgiler verir. 7. evdeki kötücül bir gezegen, 7. ev yöneticisinin kötücül evlerden birine yerleşmiş olması, yerleşim ya da açı ile zarar görmüş olması evlilik ile ilgili problemleri, zorlanmaları ve ayrılığı gösterirken; 7. evde yerleşmiş, zarar görmemiş iyicil gezegenler ya da yine iyi durumdaki yöneticisi ise mutlu bir evliliği gösterir. 7. evde yerleşmiş gezegen ve 7. evi kesen burç ise kişinin karşısındaki kişiden beklentilerini de gösterir.

7. evde yerleşmiş olan gezegen evliliğin durumunu gösterdiği gibi, eş hakkında da bilgiler verir. 7. evdeki Mars, eğer açıları ve yerleşimi iyi ise, lider, öncü, motive edici, cesur bir eşi gösterirken, açıları kötü ise kavga ve çekişmeli bir evlilik ile şiddet uygulayan, sert, sinirli, düşüncesiz bir eşi gösterir. Satürn 7. evde olgun, ağırbaşlı, ciddi, kuralcı yaşça büyük bir eş ve geç evlilik verebilir. Jüpiter ise çok evliliğe sebep olabildiği gibi, zengin, eğitimli, inançlı ve filozof bir eş verebilir. Bu şekilde bütün gezegenlerin doğalarına göre eşin ve evliliğin doğasını anlayabilmemiz mümkündür.

7.evde yerleşmiş olan gezegenin hangi evi yönettiğine ya da 7. ev yöneticisinin hangi evde yerleşmiş olduğuna bakarak bize kimin açıkça düşmanlık etme potansiyelinin olduğunu da anlayabiliriz. Ve yine dava ve hukuksal konularla ilgili deneyimler 7. ev ile yakından ilgilidir.

Genel.

Genel anlamı ile 7. ev, hayatımızda bizi tamamlayacak kişilerin en çok hangi türde bir enerjiye sahip olduğunu anlatır.

1 Comment on Doğum Haritasında 7. Ev

  1. True Node 09 Koç 28′ 16″ R 7
    P. of Fortune 14 Koç 16′ 49″ 7
    Chiron 29 Balık 27′ 45″ R 7 Lütfen birkaç yorum,beni kırmazsanız çok sevinirim. Teşekkürler.

Bir Cevap Yazın