Doğum Haritasında 6. Ev

Doğum Haritasında 6. Ev Ne Anlama Gelir.

6. Ev Konuları.

6.ev: Çalışma ortamı, yoğun çalışma gerektiren işler, günlük işler uğraşlar, hastalık ve zayıflıklar, stresler, astlar, hizmetkârlar, küçük hayvanlar, sorumluluklar, görevler, rutinler.

6.ev kişinin günlük hayatında en çok hangi konularda uğraşması gerektiği, yapmakla zorunlu olduğu sorumlulukları, iş hayatındaki çalışma koşullarının hangi şartlarda olduğunu gösterir. Hayatın sıkıcı ve yıpratıcı yönü 6. ev ile ilgilidir. Aynı zamanda çalışma ortamında kişinin nasıl davrandığı, ne şekilde çalıştığı ve altında çalışan kişilerle olan ilişkilerini ve bu kişilerin nasıl bir yapıya sahip olduğunu da 6. evden öğrenebiliriz. 6. evinde satürn olan biri zor şartlar altında ağır ve sorumluluk gerektiren bir işte çalışıyor ve aynı zamanda çalışma hayatında oldukça mesafeli ve despot bir tavır sergiliyor olabilir. Yine astları tarafından zorluklar ve engeller yaşama ihtimali yüksektir. 6. evinde venüs olan birinin ise, iş hayatında son derece yumuşak ve uzlaşmacı biri olduğu ve astları tarafından sevilen ve onlarla iyi ilişkiler içinde olan biri olduğu düşünülebilir. 

6.ev kişinin bedeninin zayıf olduğu bölgeleri de anlatır ve hangi hastalıklara karşı daha savunmasız olduğunu göstermesi bakımından kişinin sağlığı ile ilgili bilgiler de verir. 6. evdeki gezegenin asaleti ve açıları bu konuda oldukça önemlidir. 6. evdeki gezegenin, 6. evi kesen burcun doğasındaki ve 6. evdeki gezegen bir başka gezegene zorlu açılar yapıyorsa (90,180,150) bu açı yaptığı gezegenlerin ve bunların yerleştiği burçların doğalarındaki hastalıklara karşı kişi savunmasız olduğunu ve bu hastalıklara yakalanma ihtimalinin yüksek olduğunu gösterir. En ideali ise 6. evin boş ve yöneticisinin de iyi bir yerleşimde olmasıdır. böyle olması, kişinin hayatında sağlık ile ilgili konularla uğraşması gerekmeyeceği anlamına gelir.

Genel.

6.ev en genel anlamıyla hayatın içindeki sıkıcı konuları, günlük hayatın koşuşturmasını ve hayatın sorumluluğunun yıpratıcı yönünü anlatır.

 

Be the first to comment

Bir Cevap Yazın