Doğum Haritasında 5. Ev

Doğum Haritasında 5. Ev Ne Anlama Gelir.

5. Ev Konuları.

5.ev: Çocuklar, şans oyunları, eğlence hayatı, kumar, aşk ve romantizm, tensel zevkler, geçici kısa ilişkiler ve cinsellik (1 yıldan az süren), risk, spekülasyonlar, orta uzunluktaki seyahatler, giyim kuşam, hobiler, kendini ifade, artistik sanatlar, aracı kişiler, spor, yaratıcılık.

İyicil evlerden biri olan 5. ev öncelikle keyif ve mutlulukla ilgilidir. Zevkler, hobiler, aşk, çocuklar, sanatsal konular ve eğlence 5. ev konularıdır. 5. eve yerleşmiş gezegenler iyicil bir ev olduğu için, rahat konumdadır yani kendi doğasındaki özellikleri sergilerken kötücül evlere yerleşmiş gezegenler kadar büyük sorunlara sebep olması beklenmez.

5. evdeki gezegenler genel olarak kişinin çocukları ve özellikle de 1.çocuk hakkında, çocuğun fiziksel ve karakter özellikleri, harita sahibinin çocuğu ile ilişkisi, çocuk sayısı, çocuğunun nasıl olduğu ve kişinin cocuğuna karşı takındığı karakter, çocuklarıyla ilgili şans yada şanssızlıklar 5. eve yerleşmiş gezegenlerin doğası, asaleti, açıları ve 5. ev yöneticisinin durumu ile ilgili bilgiler verir. 5. evde yerleşmiş kötücül gezegenler, çocuklarıyla ilgili problemler ve zorlanmaları gösterirken, iyicil gezegenler ise açıları ve yerleşimi de olumluysa çocuklarıyla ilgili şanslı durumları ifade edebilir. Jüpiter başta olmak koşulu ile 5. evdeki iyicil gezegenler (jüpiter,venüs,ay), kötücül gezegenlere göre daha çok sayıda çocuk vermeye eğilimlidir. 5. evi kesen burcun su grubu burçlardan biri olması da yine çocuk sayısını arttıran faktörlerden biridir.

5. evdeki venüs sanatçı, uyumlu, güzel venüsyen bir çocuğu gösterirken, mars girgin, atak marsiyen bir çocuğu, Güneş ise ünlü, lider, dikkat çeken bir çocuğu gösterebilir. yine 5. evi kesen burç, 5. evdeki gezegenler ve yöneticisinin yerleştiği burcun cinsiyeti ise çocuğun cinsiyeti hakkında bilgi verir.

Aşk hayatında ise yine aynı durum geçerlidir. kişinin aşkı ve cinselliği ne şekilde yaşadığını gösterir. 5. evdeki uranüs, açıları olumlu ise aşk hayatı ve cinsellikte yaratıcılık ve özgünlük verirken, açıları kötü ise bağlanma sorunu ve sadakatsizliği gösterebilir. 5. evdeki Satürn kısıtlanmalar, engellenmeler, reddedilme ve zorlanmalara sebep olurken jupiter, venüs gibi iyicil gezegenler daha çok gezegenin doğasına göre olumlu etkilere sebep olur. Plüton gibi yıkımı, gücü, dönüşümü temsil eden bir gezegen, açıları kötüyse kişinin aşk ilişkilerinde yıkımlarla, krizlerle dönüşüp güçlenmesine sebep olurken, Neptün gibi çözülme ve dağılmayı temsil eden bir gezegen ise, yine açıları kötüyse aşk hayatında aldanma ve hayalkırıklıklarına sebep olabilirken, açıları iyiyse yaratıcılık ve sanatsal konularda başarıyı arttırır. 5. evdeki güneş ise, ünlü olma potansiyelini arttıran yerleşimlerden biridir ve yerleşimine göre kişinin hangi alanda popülerleşeceği hakkında bilgi verir. 5.ev aynı zamanda şans oyunları ile ilgili kazanma potansiyelini de gösterir.

Genel.

Genel olarak zevk ve keyif aldığımız, bizi mutlu eden, eğlendiren konular 5. ev ile ilgilidir. mutluluk anlayışımızı hayattan ne şekilde tat aldığımızı gösterir.

 

 

Be the first to comment

Bir Cevap Yazın