Doğum Haritasında 4. Ev

Doğum Haritasında 4. Ev Ne Anlama Gelir.

4. Ev Konuları.

4.Ev: Aile, yuva, ikamet edilen mekan, ebeveynler, baba, atalar, yaşlı akrabalar, geçmiş, kökler, eşin mesleği, işlerin yada hayatın sonu, taşınmaz varlıklar, kişinin geçmişteki görgü ve çevresi, altyapısı, gizli servetler, gizli olan herşey, özel hayat, topluma dış dünyaya yansıtılmayan özellikler, en derin duygular, bilinçaltı, kişinin iç dünyası, genetik yapı, kalıtım, kişinin büyüyüp yetiştiği ortam, hayatın son yılları.

Köşe evlerden biri olan 4. evde yerleşmiş olan gezegenler enerjisini maksimum seviyede güçlü yansıtır. Özellikle babadan alınan genetik özellikleri, babanın özelliklerini ve ebeveynlerle olan ilişkiler hakkında bilgi verir. Kişinin bilinçaltı, topluma göstermediği, kendi içinde yalnız kendisinin bildiği ve kimsenin şahit olmadığı gizli yönleri ve en derin duygularıdır.

haritamızın en dip noktası olarak 4. ev kişinin temelini, ailesini, kökenini, çocuklukta hayatının geçtiği ortamı, yetiştirilme tarzını ve atalarından getirdiği genetik karakter özelliklerini anlatır. Yine yer değişiklikleri, ev ve yaşanılan ortam-ev ile ilgili değişiklikler ve gelişmeler 4. ev transitleri ile yakından ilgilidir.

haritasının 4.evinde Mars olan birinin atalarından getirdiği savaşçılık, askerlik yada asabiyet genetiği mevcuttur. Aynı zamanda kişinin babası ya da ataları da bu tür marsiyen mesleklerden ya da karakter özelliklerinden olabilir ya da gergin bir ortamda gergin ebeveynler tarafından yetiştirilmiş, gergin ortamda büyümüş ya da açılarına göre şiddete maruz kalmış, satürn olan biri ise kısıtlayıcı, ve geleneksel bir ortamda yetişmiş ya da ailesi ile ilgili ağır sorumluluklar almış ve bilinçaltına bu tür davranışlar ve düşünce kalıpları yerleşmiş olma ihtimali yüksektir.

haritasının 4. evinde venüs olan biri ise açıları olumlu ise, sevgi dolu ve uzlaşmacı bir ortamda anlayışla büyütülmüş ya da sanatçılık genetiğini atalarından almış, sanat yeteneği olan bir kişiyi düşündürür. 4. evi kesen burç karakteri ise, 4. eve yerleşmiş olan gezegenlerin doğalarını kişinin ne şekilde açığa çıkardığını gösterir. yine bu burcun yönetici gezegeni ve bu gezegenin yerleştigi ev ve burç ta kişinin karakterinin altında yatan genetik özellikleri, ve bilinçaltı, aile yapısı ve onlardan aldığı özellikleri ve onlarla olan ilişkileri hakkında bilgiler verir.

Genel.

Kişinin hayatının son zamanlarının nasıl geçeceği, yaşlılık dönemleri, bitişler, sonlanmalar ve hayatın sonu da yine 4. ev ile ilgilidir.

Be the first to comment

Bir Cevap Yazın