Doğum Haritasında 3. Ev

Doğum Haritasında 3. Ev Ne Anlama Gelir.

3. Ev Konuları.

3.ev: Yakın çevre, kardeşler, komşular, genç akrabalar ve tüm bunlarla ilişkiler, kısa seyahatler, eğitim, fikirler, fikirleri ifade şekli, yazma, konuşma, zihinsel aktiviteler, zihinsel yapı, iletişim, bilgi, bilgi danışmanlığı, haberleşme, araştırma, haberler, mektuplar, rapor ve mesajlar, dedikodular.

3.evi kesen burç ve 3. evdeki gezegenler kişinin yakın çevresindeki, etrafındaki kişilerin yapısını ve kişinin yakın çevresiyle olan ilişkilerini gösterir. 3. evde mars varsa kişinin kardeşleriyle ve yakın çevresiyle daha asabi mücadeleci ilişkiler içine girmesi, venüs varsa daha çok uzlaşmacı, ılımlı, sakin ilişkiler içine girmesi beklenir. Satürn 3.evde ise yakın çevre tarafından kısıtlanma, engellenme ve baskıcı ilişkiler yaşaması ve yakın çevresinde az kişi olması mümkündür.

3.ev aynı zamanda kişinin zihin yapısı, düşünce şekli, iletişim şekli ve fikirlerini ifade etme şekli ile de yakından ilgilidir. 3. evinde mars olan biri dürtüsel ve hızlı düşünüp ani karar veren, aklındakini hemen söyleyen, sert konuşan ve hatta diliyle döven tarzda kırıcı konuşabilen bir iletişim şekline sahip olurken, 3. evdeki satürn gerçekçi düşünen, daha az ve mantıklı konuşan, kendini ifade etmekte zorlanan bir kişiliği gösterebilir. Plüton 3. evde ise kişi yakın çevresine karşı manipulatif, baskıcı, dominant ve zaman zaman krizler ve zorlanmalar yaşayan, Neptün 3. evde olduğu takdirde fedakar, dağınık, kendini net ifade edemeyen, ve kendini yakın çevresine karşı yanlış yansıtan ve çoğu zaman yakın çevre tarafından yanlış anlaşılmaya müsait bir yapıyı gösterebilir.

3.ev harita sahibinin kardeşleri ve yakın çevresindeki kişiler hakkında da bilgi verir. kardeşlerin ve yakın çevresindeki kişilerin genel karakter ve fiziksel yapısını 3. evdeki gezegen açıklar. 3. evde mars erkek kardeş yada maskülen bir kız kardeşi, venüs kız kardeşi ya da nazik uzlaşmacı kibar bir erkek kardeşi gösterirken, 3. evdeki güneş yönetici yapıda ya da ünlü bir kardeşi, 3. evdeki ay duygusal bir kardeşi, merkür ise zeki bir kardeşi gösterebilir.

3.ev ilk öğretim hayatımızı( üniversiteye kadar) da açıklar. 3. evde satürn, mars vs gibi zorlayıcı bir gezegen varsa kişinin eğitim hayatı zorlu ve mücadele içinde geçebilir. 3. evdeki jüpiter, venüs vs. gibi iyicil gezegenler yerleşmişse eğitim hayatı oldukça kolay, iyi ve başarılı geçmesi beklenir.

3.ev aynı zamanda kısa seyahatlerde yaşayabileceği potansiyel olaylar hakkında bilgi verir. 3. evinde mars olan birinin kazalara açık, ay olan birinin sık sık kısa mesafelere seyehat eden bir potansiyele sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Genel.

3.ev en temelde kişinin düşünce ve zihin dünyasıdır. Zihinden çıkan enerjinin doğasını gösterir. Zihin dünyası ise kendini ifade tarzının yardımı ve zihin enerjisi ile yakın çevresindeki kişileri şekillendirir. 

Be the first to comment

Bir Cevap Yazın