Doğum Haritasında 2. Ev

Doğum Haritasında 2. Ev Ne Anlama Gelir.

2. Ev Konuları.

2.Ev: Maddi kazançlar, gelirler, yatırımlar, birikimler, harcamalar, maddi koşullar, kazanımlarla ilgili hayat tecrübeleri, rızk, sahip olunan maddi manevi değerler ve kaynaklar, sahip olunan taşınabilir mallar, menkul değerler, alacaklar, sahip olunan yetenekler, özdeğer, özsevgi.

2.ev kişinin hayatta kalabilmesi için onu destekleyen maddi manevi kaynaklardır. Değer verdiği, bana ait ve benim dediği, sahiplendiği ve kendini değerli hissetmesini sağlayan herşeyi kapsar. 2.evi kesen burç, 2.evde yerleşen gezegenler ve 2. evin yönetici gezegeni maddi konularda bilgi verir. 

Kişinin maddi ve fiziksel güvencesini nereden sağladığını, yani nereden para kazandığını, ne aracılığı ile değer kazandığı, kazançlarını ne kadar koruyabildiği, ne kadar kazandığı ve nereye ve ne oranda harcadığı 2.evdeki gezegenler ve yöneticisi ile yakından ilgilidir.

2.evde venüs varsa kişi sanat, tasarım, güzellik ve estetik gibi venüs doğasındaki konular aracılığı ile, merkür varsa eğitim öğretim, ticaret vs. konular aracılığı ile kazancını elde etmesi beklenir. 2.ev kişinin 1. evde sahip olduğu bedensel ve karakter özelliklerini maddiyata dönüştürebilme yeteneğini ve potansiyelini de gösterdiği için, kariyer ve meslek evleri olan 10. ve 6. evler ve açılar da desteklediği takdirde kişinin mesleği hakkında da bilgi verir.

2.ev kişinin kendine verdiği değer, özsevgi ve beklentilerini de gösterir. Kendine ne kadar değer verdiğini, hayattan ve kişilerden ne kadar değer gördüğü de 2.ev ile ilgilidir. Maddi beklentilerin yüksek olmasını ve maddi bolluğu 2.evdeki olumlu açılı ve güçlü yerleşimdeki jupiter gösterirken, kendini seven, değer veren bir kişiliği de yine olumlu açılı ve güçlü yerleşimdeki güneş yada venüs gösterebilir. Bu durumda kişinin hayattan ve diğer kişilerden değer ve sevgi görmesine sebep olur. Gezegenleri açıları ve yerleşimleri ile birlikte değerlendirmek şartı ile 2.evdeki satürn vb. malefik gezegenler ise kişinin kendine verdiği değeri büyük oranda azaltırken, beklentileri düşürüp maddi zorluk, engel ve sıkıntılara sebep olabilir.

Genel.

2.ev en temel anlamıyla kişinin 1. evde farkına vardığı varlığını devam ettirebilmek, koruyabilmek ve hayatta kalabilmek adına ihtiyaç duyduğu kaynakları ve değerleri gösterir.

Be the first to comment

Bir Cevap Yazın