İkizler Burcunun Karakteristik Özellikleri

İkizler Burcu Özellikleri.

(21 Mayıs – 20 Haziran)

Yönetici gezegeni: Merkür

Elementi: Hava

Niteliği: Değişken

Cinsiyeti: Eril

Burçlar kuşağınin 3. burcudur. Objektif ve dışa dönüktür. Bilgi ve iletişim arayışındadır. Hava burçlarından biri olarak, zekası ve entellektüel yönü ile ön plandadır. Son derece meraklı, araştırmacı zeki ve öğrenmeye açıktır.

Değişken burçlardan biri olan ikizler, çok yönlü ve esnek yapısı ile dikkat çeker. Konuşkan ve öğrenmeye açıktır fakat bilgide derinleşmek yerine, daha çok yüzeysel öğrenmeyi ve bilgiyi yaymayı sever. Aynı anda birden fazla şey ile ilgilenebilir. Genellikle bir konu üzerinde yoğunlaşmaktan çok, değişik konulara yayılır ve başladığı bir işi sonuna kadar götürmekte oldukça zorlanır. Dikkatini tek bir noktada odaklamak ve konsantre olmak onun için oldukça zordur, kolay dağılır, çabuk sıkılır ve konudan konuya atlar. 

Yönetici gezegeni ise rasyonelliği, zekayı, iletisimi, bilgi ve öğrenmeyi temsil eden Merkür'dür. İkizler burcunun karakteristik özellikleri ise merkür ün temsil ettikleri ile benzerdir. Entellektüel, rasyonel, esnek ve çok yönlüdür.

Hareketli, yerinde duramayan ve konuşmayı seven yönü ile oldukça sosyaldir. Etrafında çok fazla kişi olmasına rağmen, yüzeysel ilişkileri tercih eder. Kişilerle güçlü bağlar kurmakta ve empati yapma konusunda başarılı değildir. Özgürlüğüne düşkün ve önyargısızdır. 

İkizler burcunun hızlı düşünen, hızlı hareket eden, sorgulamayı ve yüzeysel hareket etmeyi seven yapısı, jupiterin bir konuda derinleşme, genişleme isteğine ve aynı zamanda sorgulamadan inanan felsefik ve filozofik yönüne uyum sağlayamaz bu yüzden jüpiter, ikizler burcunda zararlıdır. İkizler burcunun her konuda mantık arayışı ve bilgide derinleşememesi, jupiterin doğasını bu burçta rahat çıkaramamasına sebep olur.

Merkür yönetiminde olan ikizler burcu, sürekli yeni insanlarla tanışmak ister. Monotonluluktan ve tekdüzelikten hoşlanmaz, rutin olan her şeyden sıkılan yapısı ve daldan dala atlayan havai, uçarı yönü ile zaman zaman tutarsız davranışlar sergileyebilir ve karşısındakinin güvenini kaybedebilir. Bazen sivri dilli, alaycı ve kendini fazla zeki bulan tavırlar içine girebilir.

İnsanlarla kolay iletişim kursa da duygularını ifade etmekte fazla başarılı değildir. Olayların derinine ve duygusal yönüne fazla eğilemez. sürekli değişim arzusundadır, ilgisini çabuk kaybeden ve kolay sıkılan yapısı ile yeterince sadık ve güvenilir olmakta zorlanabilir, bilgiyi yayma ve aktarma dürtüsünün yüksek olması sebebi ile sır tutmakta zorlanabilir. Yine de espirili, enerjik ve renkli karakter yapısı ile, kişilerin odak noktası olmayı ve kendini sevdirmeyi başarır.

 

 

 

Be the first to comment

Bir Cevap Yazın