Aslan Burcunun Karakteristik Özellikleri

Aslan Burcu Özellikleri.

(23 Temmuz- 22 Ağustos)

Yönetici gezegeni: Güneş

Elementi: Ateş

Niteliği: Sabit

Cinsiyeti: Eril

Burçlar kuşağının 5. burcudur. Objektiftir ve dışa dönüktür. Yönetme, idare etme becerileri gelişmiştir ve kendini ortaya koyma arayışındadır.

Aslan burcu, dikkat çekmekten, sahnede olmaktan, takdir ve övgü almaktan mutluluk duyar. Eleştirilmekten hoşlanmaz. Sahne becerileri ve rol yeteneği gelişmiştir. Son derece enerjik, sıcak ve hayat doludur, yaratıcılığı ve kendine olan güveni ile dikkat çekmeyi ve kendini merkeze koymayı kolayca başarır. Kendisini oldukça beğenir, hatta adeta kendisinden büyülenmiş gibidir ve aynı tepkiyi diğer kişilerden de bekler. Etkileyici olma arzusundadır.

Yönetici gezegeni olan Güneş, nasıl bütün gezegenlerin merkezinde ise ve bütün gezegenler Güneş'in etrafında dönüyorsa, aslan burcu da o şekilde merkezde olmak ve herşeyin kendi etrafında dönmesini ister.

Sabit burçlardan biri olan aslan burcu, başladığı işi sonuna kadar götürebilir ve sahip olduğu gücü, sonuna kadar götürmek onun için çok önemlidir, şartlarının değişmesini istemez. Bu yüzden değişim gezegeni Uranüs, aslan burcunda zararlıdır. Hedeflerinde tutarlı, iddialı ve inatçıdır, risk almayı sever, ne istediğini bilir. Dürüsttür, açık, direkt ve nettir, imada bulunmaz, ısrarcı ve hırslıdır

Son derece gösterişli ve kendinden emindir, kendini kişilere ifade etme konusunda oldukça başarılıdır. Geri planda kalmaya tahammül edemez. Kişileri yönetme ve baskı uygulama eğilimindedir. Bir başkasına odaklı yaşamayı sevmez birlikte hareket etse de kararları kendi vermek isteyebilir. Egosu, kibri ve kendine olan güveni oldukça yüksektir. Kendine itaat edilmesini ister. Kolay pes etmeyen, mücadeleci ve güçlü bir yapısı vardır.Yenilgiyi asla kabul edemez. çaresiz kaldığında gurura sığınma eğilimindedir.

Eyleme geçmek için yeterince hazır olmasına gerek yoktur, kendini her zaman hazır ve yeterli hissedebilir. Kendi doğrularından ve ilkelerinden onu vazgeçirmek oldukça zordur. Takdir edilmek ve onay almak vazgeçilmezidir. Kendini kanıtlamak ve ispatlamak ihtiyacındadır.

Çalışmaktan çok eğlenmeyi sever. Bir aslan çalışmaz fakat çalıştırır. Pozitiftir, iyimserdir, yaşama sevinci ise oldukça yüksektir. Bu yüzden disiplin ve çalışma isteyen karamsar satürn, aslan burcunda zararlıdır ve doğasını bu burçta kolay sergileyemez. 

Cömert ve kollayıcıdır. Söz hakkını ona verdiğiniz, sizi yönetmesine izin verdiğiniz ve onu övüp, alkışlayıp, yücelttiğiniz sürece varını yoğunu önünüze serer ve sonuna kadar sizin yanınızda olur. Yönetme arzusunu gerçekleştirebilmek için kişilere ihtiyaç duyar bu yüzden bireyselliğinden vazgeçmemek şartı ile yanlız kalmayı da istemez, sosyaldir.

Lüksü, gösterişi pahalı ve dikkat çekici şeyleri sever. Hem davranışları, hemde giyimi ve dış görünüşü ile dikkat çekme çabasındadır. Sahip olamayacağını düşündüğü şeyleri istemez, son derece gururludur.

 

 

Be the first to comment

Bir Cevap Yazın