Astrolojide Kadersel Aşk ve İlişkiler ”VENÜS”

Astrolojide Kadersel Aşk ve İlişkiler ''VENÜS''

Astrolojide aşk

Astrolojide aşk ve ilişkiler dediğimiz zaman, genel anlamda başrolde Venüs gelir. Bu yüzden aşk ve ilişkilerdeki kadersel yazgımızı görebilmemiz için, doğum haritamızda Venüs'ün durumuna bakmamız gerekir.

İlişkilerdeki şanssızlık, tıkanıklık ya da şans potansiyeli ile ile ilgili düşünmeyenimiz yoktur. Bu anlamda problemlerin asıl kaynağının sebebini doğum haritamızda bulmak mümkündür. 

Venüs, bize neyin mutluluk verdiğini, duyusal hazlarımızı, aşkı ve sevgiyi ne şekilde agıladığımızı, nelere ve ne tür kişilere çekildiğimizi, özsevgimizi, ilişkilere bakışımızı ve tavrımızı, aşktan beklentilerimizi, kısaca bize haz ve mutluluk veren şeylerin neler olduğunu gösterir. 

Venüs'ün yerleştiği ev, bize en çok neyin mutluluk ve haz verdiğini, en çok nelere çekildiğimizi gösterirken, bulunduğu burçtaki asaleti ise bu enerjiyi ne şekilde ve ne kadar çıkarabildiğimizi gösterir.

Venüs, doğasına uyumlu bir burca, yani yönetici olduğu ya da yüceldiği bir burca yerleşmişse ve zararlı evlerde de değilse, kendi doğasını en pozitif ve maksimum şekilde çıkarabilirken, doğasına uymayan, yani zararlı ya da düşük olduğu bir burca yerleşmişse ya da zararlı evlerde ise, mutluluk anlayışımızda birtakım problemler oluşturarak bu enerjiyi yansıtamamamıza ve bu yüzden de bize geri dönüşü olamamasına sebep olur. Çünkü sevginin kaynagı kendimizdedir. karşımızdaki kişiler ise, birer ayna gibidir. bizden çıkan enerji ne kadarsa yine bize o kadar geri döner. 

Bu yüzden sevilmeyen insan yoktur, sevemeyen insan vardır.

Venüs'ün diğer gezegenlere yaptığı açılar ise, bu kavramlarla ilgili zihnimizdeki çelişkileri ve bununla birlikte tıkanan enerjileri ya da dengeleri ve bununla birlikte rahat akan enerjileri gösterir.Bunun karşılığında bu enerjiler ilişkilerimize yansıyarak olay bazlı açığa çıkmaya başlar. 

Bu durumda sorunu her zaman karşımızda aramak yanlış olur.

İlişkilerde en büyük kadersel problemleri ise Venüs' ün Satürn ve jenerasyon gezegenleri olan Uranüs, Neptün ve Plüton'a yaptığı sert açılar oluşturur. Çünkü, haritamızdaki Venüs ile sert açı yapan jenerasyon gezegeneri ağır ilerlediği için, kendi neslimizdeki bize yakın yaşlardaki kişilerin haritasındaki jenerasyon gezegenleri de aynı yere yerleşmiş olacağı için onların gezegenleri ile de aynı açıyı yapar. Uranüs ve neptün ile ilgili sert açılar, birkaç yaş aralığındaki kişileri etkilerken, bir burçta 12 yıl ile 22 yıl arasında kalan Plüton'un sert açılarının etkisinden kurtulmak neredeyse imkansız hale geliyor

Kısaca bu açıların nelere sebep olduğuna bakacak olursak;

Doğum haritanızda Venüs'ün jenerasyon gezegenlerine sert açıları varsa bu, ilişki alanında karmik bi yükle dünyaya gelmiş olabileceğinizi gösteriyor olabilir.

Venüs-satürn kavuşum ve olumsuz açıları ( 90,180,150) imkansız aşk gibidir. Aşka ulaşmakta ya da bir ilişkiyi devam ettirmekte zorlanabilir, İlişkilerde engeller ve kısıtlanmalarla karşı karşıya kalabilirsiniz. haritasında venüs satürn olumsuz açısı olan kişi, kendine yeterince değer vermiyor olabilir bunun sonucunda sevgiyi haketmediğini, bir aşka ve ilişkiye başlamanın çok zor olduğunu düşünebilir. Kişiler tarafından reddedilebilir, ilişkilerde güven problemi yaşayabilir, karşı taraftan her an bir tehlike gelebilecek endişesi vardır. Bu yüzden farkında olmadan ilişkilere kendini kapatabilir.

Bilinçaltında mutluluğun bir bedeli olabileceği ile ilgili tortular kalmıştır. Bunun altında yatan ise, geçmiş hayat deneyimlerinden bilinçaltına yerleşmiş bazı duygular, sabit düşünce kalıpları haline gelmiştir Ve kişi bunlardan kurtulana kadar aynı problemleri yaşamaya devam edebilir. Geçmiş hayatlarda yapılan hatalar sonucunda duyulan pişmanlık duyguları, vicdan azabına, alınan yaralar ise korkulara dönüşerek zihinsel kalıplar oluşturmuştur.

Bu kalıpları kırabilmenin tek çaresi ise, kendinizi bütün kalbinizle affedip sevmeye çalışmaktan geçiyor.

Satürn-Venüs olumlu açıları ise gerçek aşkı düşündürür. Kişi, aşkta ve ilişkilerde son derece sadık ve güvenilir bir yapıdadır ve enerjisel olarak, kendine sadık kalacak ve onu gerçek sevgi ile sevecek güvenilir kişileri çeker. İlişkileri uzun ömürlüdür. Gerçek aşkı bulabilir ve karşısındaki kişiye de gerçek bir aşkla bağlanabilir. İlişkilerindeki bilgeliği  ve alçak gönüllülüğü, hak ettiği değeri karşısından da görebilmesini sağlar. Güvenilir kişileri çekmesinin sebebi ise güvenebilmesinden geçer. Az fakat öz dostları vardır. 

Venüs-Uranüs kavuşum ve olumsuz açılarında, ani yıldırım aşklarıyla başlayan ve biten ilişkiler yaşar. Her an bir başkasına aşık olma potansiyeli vardır. İlişkilerde mantık ön planda değildir bu yüzden aşık olabilmek için herhangi bir sebep aramaz bazen yanlızca heyecandır istedİği. 

Kişi, ilişkilerde özgür ve bağımsız hareket etmek isteyebilir. Kısa süreli birçok ilişki yaşar, ilişkilerde hep heyecan peşindedir. İlişki rutine girdiği takdirde heyecanı bir başkasında arayabilir. Genellikle aykırı kişilere çekilir. Her an kaçıp gitmeye hazır gibidir. Kontrol altına girmeye, kısıtlanmaya tahammülü yoktur. İlişkilerde hep farklılık arayabilir. İsyankarlık hep ön plandadır, bağlanma problemleri yaşayabilir.Geçmiş hayat deneyimlerinin içinde, kısıtlanmış, engellenmiş, özgürlüğü elinden alınmış ve bu yüzden derin yaralar almış olabilir ya da bu davranışları bir başkasına uygulamış olabilir.

Bilinçaltındaki karmik yerleşik düşünce kalıbından kurtulamadığı takdirde aynı kısıtlanma ve problemler tekrar etme eğilimindir. Engelleyici açılar yoksa, cinsel kimlik sorunları yaşayabilir ve farklı cinsel tercihleri ve eğilimleri olabilir.

Venüs-Uranüs olumlu açılarında ise, kişi aşkta ve ilişkilerde son derece yaratıcıdır. Mutlu olabilmenin farklı yollarını bulur, ilişkide heyecanı her zaman canlı tutabilmeyi bilir. İlişkide sürprizler, macera, özgürlük ve heyecan ön plandadır. Esnek, yaratıcı ve enerjiktir. İlişkileri alışılmışın dışında ve geleneksellikten uzaktır.

Venüs-Neptün kavuşum ve olumsuz açılarında kişi, ilişkileri bağımlılık şeklinde yaşar. Kendini, kurban rolüne sokması ve ilişkisi için bir çok şeyi feda etmesi söz konusu olabilir. İlişkilerde kandırılıp aldatılabilir. İlişkide gerçekleri görememe ya da görmek istememe, kendini ve karşısındaki kişiyi kandırma, hayalkırıklıkları, ilişkiyi ve aşık olduğu kişiyi fazla idealize etme ve onu istediği gibi görmeye çalışma eğilimi açığa çıkabilir. Alkol, ilaç vs. bağımlılıklara meyillidir. Kişi, acı çekmekten ilginç bir şekilde zevk alıyor olablir. Haritada engelleyici bir açı yoksa bu açı genellikle eşcinsellerde görülür. Cinsel problemler ortaya çıkabilir.

Venüs-Neptün olumlu açıları ise, koşulsuz sevgi göstergesidir. Aşka aşıktır ve çekici bir yapısı vardır. Hayalindeki gibi bir aşk arar ve enerjisel olarak hayalindeki aşkı ve ilişkiyi ona verebilecek kişileri kendine çeker. Engelleyici açılar yoksa, aşkın sınırsızca yaşandığı ilişkiler yaşar. 

Venüs-Plüton kavuşum ve olumsuz açıları, saplantılı aşklara sebep olabilir. Kişi, ilişkilerde ya hep, ya hiç mantığındadır. İlişkilerde yıkıcı, dönüştürücü deneyimler yaşar. Karmik yükleri arasında, ihanet ve kayıplar gibi uç nokta karmik yüklerle gelmiştir. İlişkiler aracılığı ile bir çok dönüşümlerden geçer. Enerjisel olarak ona zarar verebilecek kişilere çekilir ve bu tür kişileri kendine çeker. İlişkilerde yoğun tutkuları ve arzuları vardır ve bu tutkular ilişkiler aracılığı ile uç nokta deneyimler yaşamasına sebep olabilir. 

Venüs plüton olumlu açıları ise, büyüleyici aşklara sebep olabilir. Kişinin, güçlü manyetik bir çekim alanı vardır ve kişileri kolayca etkisi altına alabilir. Bir kişiyi nasıl etkilemesi gerektiğini içgüdüsel olarak bilir. 

Hayatımızdaki ilişkiler genel olarak kaderseldir ve hayatımıza giren herkes aslında bir görevlidir. Aşka bakış açımız ne ise, ilişkilerimiz ona göre şekillenir. Sevmekten korkan birinin sevilmesi imkansızdır. Zihnimiz ne isterse, hayat bize onu verir. Asıl önemli olan, zihnimizi kalbimizle yönetebilmektir. Birine yaptığımız kötülük, her zaman bilinçaltımızda bizimle birlikte gelir. Yaşadığımız acılar ve yıkımlar geçmiş anıların yansımasıdır. En güzel aşklardan gönül rızaları sorumludur ve aşk acısının sebebi ise vicdan azabıdır. Öderiz, ödetiriz, kendi intikamımızı kendimizden kendimiz aracılığıyla alırız.

 

 

 

 

 

 

 

Be the first to comment

Bir Cevap Yazın