Asteroit Nedir

Asteroit Nedir.

Zodyak burclar kuşağı, insan bilincinin döngüsüdür ve insan bilincinin tekamül süreciyle yakindan ilişkilidir. Bu yüzden burçlar kuşağı, koç burcu ile başlar ve en son balık burcu ile bütünlenir.

koç burcu benliğin başlangıcıdır, balık burcu ise benliğin çözülmesidir ve bunun sonucunda bütünlük gerçekleşir. Tekamül ise; benliği ile var edilen insanın, çeşitli aşamalardan geçerek sonunda balık burcunun manasina ulaşması ve özünün içinde çözülüp yok olmasi sonucunda özü ile bütünleşmesini, bir olmasini gerektirir. Bu aşamaya kadar insan, dünya(zaman) denilenen gerçeklik algısının içinde sahip olma denilen ilüzyon yüzünden beden denilen sınırlanmanın içinden kurtulmaya çalışıp durur. Ta ki sıfırlana kadar. Bütün dünyevi sıkıntılar bedene özgüdür. Tekamül sürecinde tek tek birşeyleri geride bırakırız, vazgeçeriz. Her seferinde birşeylerden kurtuluruz. bu yüzden koç burcu, hep birşeyleri oldurmaya çalışmanın temsili iken, balık burcu teslimiyeti temsil eder.

koç, boğa, ikizler, yengeç ve aslan burçları kişisel burçlardir. Son 4 burç olan yay, oğlak, kova ve balik burçlari kollektif burçlardir. Arada kalan başak, terazi ve akrep burçlari ise insan bilincinin dönüşüm sürecinin geçiş burçlaridir.

İlk 4 asteroit olarak kabul edilen Ceres, pallas, juno ve vesta asteroitleri ise bu geçiş burçlarıyla ilişkilendirilmiştir.

Bir başka ilişki ise; başak, terazi ve akrep burçlari, iki yılan takımyıldızının arasına yerleşmişlerdir. Yılan; ceres, pallas, juno ve vesta ile ilişkilendirilmiş ve dişil dönüştürücü güç olarak görülmüstür. Bu yüzden asteroitler aslında daha çok dişil ve içsel enerjilerimizi temsil eder.

güneş, merkür, venüs, ay ve mars, kişisel gezegenlerdir ve bireysel fonsiyonlarimizla ilgilidir. Mesela güneş kişinin benliğini, merkür zekasını, venüs özdegerilerini, ay duygularini ve amaçlarini temsil eder. jüpiter ve satürn ise toplumsal gezegenlerdir ve bireyselliğin ötesine geçmekle ilgilidir. Jüpiter ahlakla, satürn ise kanunlarla ilişkilidir. asteroitler ise çoğunlukla mars ve jüpiter arasina yerleştiği için kişisel bilinci, kollektif bilince bağlayan köprülerdir.

 

 

Be the first to comment

Bir Cevap Yazın