PLUTON ! İÇİNİZDEKİ DÜŞMANLA YÜZLEŞMEYE HAZIR MISINIZ?

PLUTON !  İÇİNİZDEKİ DÜŞMANLA YÜZLEŞMEYE HAZIR MISINIZ?

Haddi aşan her şey zıttına döner.

Plüton tutkularımızdır, arzularımızdır ve karşısında zayıf kaldığımız karanlık yönlerimizdir.

Kaybetme korkusuyla aciz kaldığımız yerdir. Oysa Plüton'un olduğu yer aynı zamanda en güçlü olmak istediğimiz yerdir. Kendi içimizdeki en büyük düşmanımızdır.

Bize korkular vererek onu alt etmemizi engeller. O güçlendikçe biz zayıflarız . Biz, onun olduğu alanı kaybetmekten korktukça o güçlenir ve zamanla tutkularımızın esiri olmamıza sebep olur.

Haritamızda Plüton'un olduğu alan, gücümüzü ortaya koymak istediğimiz alandır. Bu yüzden içimizdeki gücü bu alan sayesinde ortaya çıkaracağız. Hayat bizi bu alan sayesinde güçlü olabilmeyi öğretecek ve bunu yenebilirsek en güçlü olduğumuz alan orası olacak.

Plüton'un olduğu alanda açılarına göre krizler, yıkımlar, paranoyaklık endişe ve kaygı  açığa çıkar ve içimizdeki karanlık o alanı kullanarak bizi ele geçirir istediğini yaptırır. Bir süre sonra korkularımız ve endişelerimiz bizi yönetmeye başlar çünkü gücü karşısında bizi güçsüz ve aciz bırakmıştır.

Plüton aslında yer altının hakimidir. Bedenimiz yeryüzünün, yer altı ise iç dünyamızın karşılığıdır yani göremediğimiz yerdedir ve onu gizleyen ‘ben’ dediğimiz bedenimizdir.

Ve düşman yalnız biz onu fark edene kadar bize zarar verebilir.

Peki bu gücü bize nasıl verecek…

Bu durumda bize korkular, endişeler oluşturur ve bizi aciz ve güçsüz bırakır. Bu güçsüz ve aciz hissetmenin sebebi ise kaybetme korkusudur. Kaybetmekten korkmadığımız şeyleri kazanırız.

Kaybetme korkusunun asıl sebebi ise o şeye tutkuyla bağlanmamızdır. Bu yüzden tutkuyla bağlandığımız şeylere vuruş yaparak adeta kabuğumuzu kırmaya çalışır. Bizi güçsüz ve aciz bırakan duygular, tutkularımız ve arzularımız olduğuna göre, plüton'un asıl amacı bunları bize yaşatarak bu duygulardan kurtulmamızı sağlamaktır. Çünkü bir şeyi deneyimleyecek olmanın korkusu, deneyimlemiş olmanın acısından büyüktür.

Bilinçaltımız ise bu korkulardan kurtulmak için var gücüyle bu korktuğu şeyin enerjisini çıkarır ve kendine çeker. Ta ki gerçekleşip, bu korkudan kurtulana kadar. Başımıza gelen şeyden artık korkmaz oluruz.

O halde burada yapmamız gereken kaybetme korkusu, endişe ve tutkudan kurtulup, acizliğimizden ve güçsüzlüğümüzden kurtulmaktır.

Aslında plüton'un asıl amacı, içimizdeki karanlığı bize göstererek ondan kurtulmamızı sağlamaktır. Bu yüzden haddi aşıp içimizdeki karanlığı görmemiz için bize yardım eder.

Be the first to comment

Bir Cevap Yazın